2024 Bekçi Alımı Başladı: İlkokul Mezunları Başvuru Yapabilir

2024 Bekçi Alımı Başladı: İlkokul Mezunları Başvuru Yapabilir

Türkiye’de bekçilik, emniyet teşkilatının en önemli görevlerinden biridir. Bekçiler, şehir merkezlerinde ve kırsal alanlarda halkın can ve mal güvenliğini korumakla sorumludur. 2024 yılında bekçi alımı için başvurular başladı. Bu yılki bekçi alımlarında en önemli değişiklik, ilkokul mezunlarının da başvuru yapabilecek olmasıdır.

Başvuru Şartları

Bekçi olmak için başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekir:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • En az 18 yaşını tamamlamış olmak,
 • En az ilkokul mezunu olmak,
 • Askerlikle ilişkisi bulunmamak,
 • Sağlık yönetmeliği kapsamında görevini yerine getirmesine engel olabilecek herhangi bir sağlık sorununun bulunmaması,
 • Adli sicil kaydının temiz olması,
 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

Başvuru Nasıl Yapılır?

Bekçi alımı için başvurular, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden online olarak yapılacaktır. Başvuru yapmak isteyen adayların, İŞKUR’un resmi internet sitesine giriş yapması ve “İş İlanı Arama” sayfasından “Çarşı ve Mahalle Bekçisi” işini seçmesi gerekmektedir. Ardından, açılan sayfada yer alan başvuru formunu eksiksiz olarak doldurması gerekmektedir.

Başvuru formunda adaylardan, aşağıdaki bilgiler talep edilmektedir:

 • Ad, soyad,
 • T.C. kimlik numarası,
 • Doğum tarihi,
 • Doğum yeri,
 • Medeni hali,
 • İkamet adresi,
 • Telefon numarası,
 • E-posta adresi,
 • Öğrenim durumu,
 • Askerlik durumu,
 • Sürücü belgesi durumu,
 • Sağlık durumu,
 • Adli sicil kaydı.

Başvuru formunda yer alan bilgiler eksik veya yanlış doldurulması halinde başvuru geçersiz sayılacaktır.

Başvuru Takvimi

İŞKUR’un resmi internet sitesinde açıklanacaktır.

Bekçi Alımı Sınavı

Başvurular sonucunda başarılı olan adaylar, sözlü ve uygulamalı sınava tabi tutulacaktır. Sözlü sınav, adayların genel kültür, genel yetenek ve mesleki alan bilgisini ölçmek amacıyla yapılacaktır. Uygulamalı sınav ise adayların bekçilik mesleğine uygunluğunu ölçmek amacıyla yapılacaktır.

Sonuçlar

Sözlü ve uygulamalı sınav sonucunda başarılı olan adaylar, mülakata çağırılacaktır. Mülakatta başarılı olan adaylar, bekçi olarak atanacaktır.

Bekçi Maaşı

Bekçi maaşları, 2024 yılı için 36 bin 500 TL civarındadır. Maaşlara, görev tazminatı, ek tazminatlar, ödenekler ve diğer ödemeler dahildir.

İlan Detayları İçin: TIKLAYIN

Benzer Yazılar

Blum Coin Kripto Dünyasının Yeni Yıldızı

Gündem 2 ay önce

İçindekiler Blum Coin’in Özellikleri Tek Uygulamada Tüm Kripto Paralar Yerelleştirilmiş P2P Ticaret Blum Coin Airdrop İçin Katılım Yapın Kripto para piyasası sürekli genişleyen bir evren ve bu evrende her gün yeni bir yıldız doğuyor. Son zamanlarda dikkat çeken yeni yıldızlardan biri de Blum Coin. Peki, Blum Coin nedir ve kripto para dünyasında nasıl bir yer edinmeyi hedefliyor? Blum Coin’in Özellikleri Blum Coin, kullanıcılarına çoklu zincirler arasında kolayca geçiş yapma ve yerel token gaz ücretleri ödemeden ticaret yapma imkanı sunan hibrit bir kripto para birimidir. Blum, off-chain sipariş defteri ile on-chain yerleşimleri birleştirerek, Trust Wallet ve MetaMask gibi cüzdanlardan doğrudan ticaret yapılmasına olanak tanır. Tek Uygulamada Tüm Kripto Paralar Blum, kullanıcılarına tek bir platformda 30’dan fazla zinciri destekleyerek ve herhangi bir token ticareti yaparak kripto para ticaretinde yeni bir kolaylık sunuyor. Klasik tokenlar, meme coinler, sıcak ve taze tokenlar gibi çeşitli kategorilerdeki kripto paraları içeriyor. Yerelleştirilmiş P2P Ticaret Blum, yerel para […]

23 Nisan’da Okullar Tatil mi? Kutlama Günü Hangi Tarihe Denk Geliyor ve 22 Nisan’da Eğitim Sürecek mi?

Gündem 4 ay önce

Bu yıl 23 Nisan, Salı gününe denk geliyor ve her yıl olduğu gibi bu yılda okullar tatil mi sorusuna kamu kurumlarında resmi tatil ilan ediliyor. Öğrenciler ve veliler, bu özel günün tadını çıkarırken, okullarda eğitim devam edecek. 23 Nisan, çocuklarımızın bayramı olarak coşkuyla kutlanacak. İşte, bu özel günün anlamı ve önemiyle ilgili daha fazla bilgi:

Memur Zammı Temmuz Ayında Maaşlara Özel Artışlar!

Gündem 4 ay önce

İçindekiler Memur Maaşları (Mevcut Maaşlar) Memur Zammı İle Yeni Maaşlar Merkez Bankası Piyasa Katılımcıları Anketi sonuçlarına göre, Temmuz ayında memur maaşlarına %10 zam ve enflasyon farkının birlikte yansıtılacağı tahmin ediliyor. Bu anket sonuçlarına göre, en düşük memur maaşı olan 32.860 TL, 5 aylık enflasyon tahminiyle oluşan %17.34’lük zam oranıyla 38.558 TL’ye yükselecek. Eğer en düşük maaş zam oranı %18.61’i bulursa, memur maaşı 38.976 TL’ye ulaşacak. Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’nun kararına göre, Temmuz ayında memur ve memur emeklilerinin maaşlarına aşağıdaki oranlarda zam yapılacak: Bu hesaplamalar sonucunda, toplam zam oranı % 17,34’e ulaşacak. Ancak kesin zam oranı Haziran ayında açıklanacak enflasyon verisi ile birlikte netleşecek. Eğer ilk 6 aylık TÜFE % 24 olarak gerçekleşirse, toplam zam oranı % 18,61’e çıkacak. Bu durumda, şu an için 32.860 lira olan en düşük memur maaşı, % 17,34’lük bir artışla 38.558 liraya, en düşük memur emeklisi aylığı ise 14.741 liradan % 17,34’lük artışla 17.297 liraya yükselecek. Memur Maaşları (Mevcut Maaşlar) Mevcut Maaş Unvanlar 2023 Temmuz-Aralık 2024 Ocak-Haziran Şube Müdürü (Üniversite Mezunu) 32.451 49.867 Memur […]

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz. Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası