Bursa’da 3,7 Büyüklüğünde Deprem: Can Kaybı Veya Yaralanma Yok

Bursa’da 3,7 Büyüklüğünde Deprem: Can Kaybı Veya Yaralanma Yok

Bursa’da 3,7 büyüklüğünde deprem

Bursa’da, 14 Aralık 2023 Perşembe günü saat 23.04’te 3,7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin merkez üssü, Bursa’nın Mudanya ilçesi açıkları olarak açıklandı. Depremin derinliği ise 9,1 kilometre olarak bildirildi.

Deprem, Bursa’nın yanı sıra Tekirdağ ve İstanbul’da da hissedildi. Bursa’da bazı binalarda çatlaklar oluştuğu ve camların kırıldığı bildirildi. Ancak herhangi bir can kaybı veya yaralanma yaşanmadı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), depremin ardından bölgede incelemelerde bulundu. AFAD’ın açıklamasında, “Depremde herhangi bir hasar veya yaralanma bilgisi henüz bulunmamaktadır. Deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın tedbirli olmalarını rica ederiz” denildi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, depremin ardından sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bursa’da meydana gelen depremde herhangi bir can kaybı veya yaralanma bilgisi bulunmamaktadır. Ekiplerimiz bölgede incelemelerde bulunmaktadır. Tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun” dedi.

Bursa Valisi Yakup Canbolat da depremin ardından yaptığı açıklamada, “Depremde herhangi bir can kaybı veya yaralanma yaşanmamıştır. Ekiplerimiz bölgede incelemelerde bulunmaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerini kullandı.

Deprem, Türkiye’nin deprem kuşağında yer alan Bursa’da son günlerde yaşanan depremlerden biri oldu. Bursa’da, 4 Aralık 2023’te 5,1 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmişti. Bu depremde de herhangi bir can kaybı veya yaralanma yaşanmamıştı.

Benzer Yazılar

23 Nisan’da Okullar Tatil mi? Kutlama Günü Hangi Tarihe Denk Geliyor ve 22 Nisan’da Eğitim Sürecek mi?

Gündem 4 hafta önce

Bu yıl 23 Nisan, Salı gününe denk geliyor ve her yıl olduğu gibi bu yılda okullar tatil mi sorusuna kamu kurumlarında resmi tatil ilan ediliyor. Öğrenciler ve veliler, bu özel günün tadını çıkarırken, okullarda eğitim devam edecek. 23 Nisan, çocuklarımızın bayramı olarak coşkuyla kutlanacak. İşte, bu özel günün anlamı ve önemiyle ilgili daha fazla bilgi:

Memur Zammı Temmuz Ayında Maaşlara Özel Artışlar!

Gündem 4 hafta önce

İçindekiler Memur Maaşları (Mevcut Maaşlar) Memur Zammı İle Yeni Maaşlar Merkez Bankası Piyasa Katılımcıları Anketi sonuçlarına göre, Temmuz ayında memur maaşlarına %10 zam ve enflasyon farkının birlikte yansıtılacağı tahmin ediliyor. Bu anket sonuçlarına göre, en düşük memur maaşı olan 32.860 TL, 5 aylık enflasyon tahminiyle oluşan %17.34’lük zam oranıyla 38.558 TL’ye yükselecek. Eğer en düşük maaş zam oranı %18.61’i bulursa, memur maaşı 38.976 TL’ye ulaşacak. Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’nun kararına göre, Temmuz ayında memur ve memur emeklilerinin maaşlarına aşağıdaki oranlarda zam yapılacak: Bu hesaplamalar sonucunda, toplam zam oranı % 17,34’e ulaşacak. Ancak kesin zam oranı Haziran ayında açıklanacak enflasyon verisi ile birlikte netleşecek. Eğer ilk 6 aylık TÜFE % 24 olarak gerçekleşirse, toplam zam oranı % 18,61’e çıkacak. Bu durumda, şu an için 32.860 lira olan en düşük memur maaşı, % 17,34’lük bir artışla 38.558 liraya, en düşük memur emeklisi aylığı ise 14.741 liradan % 17,34’lük artışla 17.297 liraya yükselecek. Memur Maaşları (Mevcut Maaşlar) Mevcut Maaş Unvanlar 2023 Temmuz-Aralık 2024 Ocak-Haziran Şube Müdürü (Üniversite Mezunu) 32.451 49.867 Memur […]

Emeklilere Seyyanen Zam: Güncel Durum ve Beklentiler 2024

Gündem 4 hafta önce

İçindekiler Seyyanen Zam Ne Kadar Olacak? Emeklilere Yapılan Diğer Zamlar Türkiye’de milyonlarca emekli vatandaşın gündeminde olan seyyanen zam konusu, son dönemdeki gelişmelerle daha da önem kazandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın emeklilere yönelik yapacağı açıklamalar ve seçim öncesi vaatler, emeklilerin beklentilerini yükseltti. Son Haberler: Güncel Durum: Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın emekli maaşlarına ilişkin, “En düşüğü 10 bin lira olan emekli maaşı yeterli değil. Devlet ve millet olarak daha fazla çalışacak, ortaya çıkan kazançtan da emeklilerimize hak ettikleri parayı vereceğiz.” şeklindeki açıklamaları, emekliye ek zam yapılacağı yönündeki beklentileri artırmıştır. Beklentiler ve Spekülasyonlar: Seyyanen Zam Ne Kadar Olacak? 2024 yılında Türkiye’deki emeklilere yapılacak seyyanen zam miktarı konusunda çeşitli haberler bulunmaktadır. En güncel bilgilere göre, seyyanen zammın yüzde 33 uygulanacağı belirtiliyor. Ancak, bu konuda resmi bir açıklama olmadığı ve farklı kaynaklarda çelişkili bilgiler yer aldığı için kesin bir miktar vermek şu an için mümkün değil. Örneğin, bazı haberlerde seyyanen zam beklentilerinin karşılanmadığı ve böyle bir artışın […]

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz. Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası