Bursa’da 4.1 Büyüklüğünde Deprem Oldu

Bursa’da 4.1 Büyüklüğünde Deprem Oldu

18 Aralık 2023 Pazartesi günü saat 00.04’te Bursa’nın Mustafakemalpaşa ve Hacıahmet ilçelerinde 4.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem, merkez üssü Balıkesir’in Susurluk ilçesi olan fay hattı üzerinde gerçekleşti. Sarsıntının yerin 4.3 kilometre derinliğinde meydana geldiği belirtildi.

Deprem, Bursa’nın yanı sıra çevre illerden Balıkesir, Çanakkale, Yalova ve Bilecik’te de hissedildi. Bursa’da, özellikle Mustafakemalpaşa ve Hacıahmet ilçelerinde hissedilen depremde, bazı binalarda çatlaklar oluştu. Ancak can veya mal kaybı yaşanmadı.

Deprem, Bursa’da paniğe neden oldu. Deprem sırasında evlerinde olan vatandaşlar, dışarı çıktı. Depremden sonra, Bursa Valiliği ve AFAD ekipleri, bölgede incelemelerde bulundu.

Deprem, Bursa’da yaşayanları bir kez daha deprem gerçeğiyle yüzleştirdi. Bursa, Kuzey Anadolu Fay Hattı üzerinde yer aldığı için deprem riski taşıyan bir şehir. Bu nedenle, Bursalılar, depreme hazırlıklı olmalı ve deprem anında yapılması gerekenleri bilmeli.

Deprem anında yapılması gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

  • Sakin olun ve paniğe kapılmayın.
  • Binadan hemen çıkın.
  • Dışarıda açık alanda durun.
  • Binalardan ve yüksek yapılardan uzak durun.
  • Depremden sonra gelen artçı sarsıntılara karşı da tedbirli olun.

Bursalılar, depreme hazırlıklı olmak için şu adımları atabilir:

  • Ev ve iş yerlerinin depreme dayanıklı olduğundan emin olun.
  • Deprem çantası hazırlayın.
  • Deprem anında yapılması gerekenleri öğrenin.

Bursalılar, depreme hazırlıklı olarak, depremin olası zararlarını en aza indirebilirler.

Benzer Yazılar

Blum Coin Kripto Dünyasının Yeni Yıldızı

Gündem 2 ay önce

İçindekiler Blum Coin’in Özellikleri Tek Uygulamada Tüm Kripto Paralar Yerelleştirilmiş P2P Ticaret Blum Coin Airdrop İçin Katılım Yapın Kripto para piyasası sürekli genişleyen bir evren ve bu evrende her gün yeni bir yıldız doğuyor. Son zamanlarda dikkat çeken yeni yıldızlardan biri de Blum Coin. Peki, Blum Coin nedir ve kripto para dünyasında nasıl bir yer edinmeyi hedefliyor? Blum Coin’in Özellikleri Blum Coin, kullanıcılarına çoklu zincirler arasında kolayca geçiş yapma ve yerel token gaz ücretleri ödemeden ticaret yapma imkanı sunan hibrit bir kripto para birimidir. Blum, off-chain sipariş defteri ile on-chain yerleşimleri birleştirerek, Trust Wallet ve MetaMask gibi cüzdanlardan doğrudan ticaret yapılmasına olanak tanır. Tek Uygulamada Tüm Kripto Paralar Blum, kullanıcılarına tek bir platformda 30’dan fazla zinciri destekleyerek ve herhangi bir token ticareti yaparak kripto para ticaretinde yeni bir kolaylık sunuyor. Klasik tokenlar, meme coinler, sıcak ve taze tokenlar gibi çeşitli kategorilerdeki kripto paraları içeriyor. Yerelleştirilmiş P2P Ticaret Blum, yerel para […]

23 Nisan’da Okullar Tatil mi? Kutlama Günü Hangi Tarihe Denk Geliyor ve 22 Nisan’da Eğitim Sürecek mi?

Gündem 4 ay önce

Bu yıl 23 Nisan, Salı gününe denk geliyor ve her yıl olduğu gibi bu yılda okullar tatil mi sorusuna kamu kurumlarında resmi tatil ilan ediliyor. Öğrenciler ve veliler, bu özel günün tadını çıkarırken, okullarda eğitim devam edecek. 23 Nisan, çocuklarımızın bayramı olarak coşkuyla kutlanacak. İşte, bu özel günün anlamı ve önemiyle ilgili daha fazla bilgi:

Memur Zammı Temmuz Ayında Maaşlara Özel Artışlar!

Gündem 4 ay önce

İçindekiler Memur Maaşları (Mevcut Maaşlar) Memur Zammı İle Yeni Maaşlar Merkez Bankası Piyasa Katılımcıları Anketi sonuçlarına göre, Temmuz ayında memur maaşlarına %10 zam ve enflasyon farkının birlikte yansıtılacağı tahmin ediliyor. Bu anket sonuçlarına göre, en düşük memur maaşı olan 32.860 TL, 5 aylık enflasyon tahminiyle oluşan %17.34’lük zam oranıyla 38.558 TL’ye yükselecek. Eğer en düşük maaş zam oranı %18.61’i bulursa, memur maaşı 38.976 TL’ye ulaşacak. Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’nun kararına göre, Temmuz ayında memur ve memur emeklilerinin maaşlarına aşağıdaki oranlarda zam yapılacak: Bu hesaplamalar sonucunda, toplam zam oranı % 17,34’e ulaşacak. Ancak kesin zam oranı Haziran ayında açıklanacak enflasyon verisi ile birlikte netleşecek. Eğer ilk 6 aylık TÜFE % 24 olarak gerçekleşirse, toplam zam oranı % 18,61’e çıkacak. Bu durumda, şu an için 32.860 lira olan en düşük memur maaşı, % 17,34’lük bir artışla 38.558 liraya, en düşük memur emeklisi aylığı ise 14.741 liradan % 17,34’lük artışla 17.297 liraya yükselecek. Memur Maaşları (Mevcut Maaşlar) Mevcut Maaş Unvanlar 2023 Temmuz-Aralık 2024 Ocak-Haziran Şube Müdürü (Üniversite Mezunu) 32.451 49.867 Memur […]

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz. Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası